


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 28 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT |
| RAM Size | 8 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 3318
Distributors
pcbx
Unit Price$1.10115
Ext.Price$1.10115
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.10115 | $1.10115 |
| 10 | $1.09757 | $10.97570 |
| 25 | $1.09400 | $27.35000 |
| 50 | $1.09045 | $54.52250 |
| 100 | $1.08691 | $108.69100 |
| 300 | $1.08338 | $325.01400 |
| 500 | $1.07986 | $539.93000 |
| 1000 | $1.07636 | $1076.36000 |
